Strata bliskiej osoby i utrata wiary w Boga

Dlaczego tak jest, że Bóg odbiera mi wszystko to co kocham, osobę, za którą oddałabym wszystko, nawet życie? Nie wierzę już w to, że w ogóle istnieje.. Odebrał mi wszystko, nie chcę już żyć, nie mam dla kogo. Nie chcę widzieć nikogo, prócz Niego.. Proszę Cię Panie Boże oddaj mi Go, bo nie przeżyję.. Nie poradzę sobie z tym.. Nie jest mi w stanie nikt pomóc.. Nawet Wy.. :( Już tyle przeszłam w swoim życiu, chcę być tylko szczęśliwa. Szczęśliwa z Nim. Proszę Cię wróć.. :(

Przy przeżywanej stracie bliskiej osoby, trudno jest zrozumieć dlaczego tak się dzieje. Wtedy może dochodzić do sytuacji, o które byśmy siebie nie posądzali, np. utratę wiary w Boga. Uważam, że konieczna będzie wizyta u psychoterapeuty.

Witam, przeżywa Pani żałobę, jest to dla Pani bardzo bolesne, odbiera wiarę. Proszę skorzystać z telefonu zaufania: BEZPŁATNY TELEFON WSPARCIA Fundacji NAGLE SAMI 800 108 108 czynny w dni powszednie od 14.00 do 20.00 (http://naglesami.org.pl/kontakt.html) lub 116 123 codziennie od 14.00 do 22.00 (http://www.psychologia.edu.pl/kryzysy-osobiste/telefon-kryzysowy-116123.html). Proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem. Rozmowa, podzielenie się żalem po stracie, bólem po nagłym rozstaniu z bliską osobą pomaga.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl