Strata ciąży w 35. tygodniu a wskazania do stosowania leków w kolejnej

Straciłam pierwszą ciąże w 35 tc. Badania hispatologiczne i sekcja zwłok nic nie wykazały. Lekarze mówią że tak się zdarza, i podejrzewają że dziecko mogło zacisnąć pępowine podczas zmiany pozycji z pośladkowej na główkową. Oczywiście przekopałam cały internet i wyczytałam że dziewczyny po obumarciu ciąży biorą acard, clexane. Czy jest sens brać te leki skoro łożysko i pępowina nie wykazały żadnych zmian a dziecko było duże 2540 gram. Aktualnie jestem w ciąży, 18 tydz i nie biore żadnych leków

Lek. Katarzyna Szymczak

Leczenie jest wskazane przy poronieniach nawykowych lub chorobach krwi współistniejących w ciąży, jeśli coś Panią niepokoi proszę o tym porozmawiać z ginekologiem prowadzącym ciążę.
Pozdrawiam