Strata dziecka w 35 tygodniu ciąży

Ja też straciłam swojego synka w 35 tyg. ciąży.Wszystko było w porządku,serduszko nagle przestało bić.Wyniki histopatologiczne łożyska opisują:łożysko z histologiczymi wykładniami niewydolności naczyniowej pietra matczynego,pod postacia zatoju w naczyniach łożyska z początkami tworzenia się zakrzepow oraz aglutynacji i wieloogniskowej martwicy włoknikowatej kosmków końcowych.W obrębie błon plodowych pozałożyskowych niewielkie nacieki granulocytarne.Prosze o pomoc w interpretacji tego wyniku
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Na podstawie opisu można wnioskować iż poronienie było spowodowane patologią łożyska. Warto przed kolejną ciążą wdrożyć proces diagnostyczny mający na celu ustalenie przyczyny, która jest powodem niewydolności krążeniowej łożyska. Chodzi tu o fakt czy w tym przypadku problem wynikał z nieprawidłowości budowy łozyska i sieci naczyć czy był wtórny do procesu chorobowego istniejącego już przed ciążą.