Strefa przejść i central. z rozrostem gruczołowym symetrycznym

wynik TRUS+biop.TRU-CUTx10Gruczoł o wym. 54x48x26 obj.35ml. PSA14.373 PSAD 0,41 Strefa przejsc i central z rozrostem gruczołowym symetryczne.Obwodowa o niejednolitej echostrukturze,bez zmian ogniskowych,zarys torebki równy.pęcherzyki symetryczne.Pł pr 5 frag.z cech. zaniku i ogniskowo pojedyńczymi atypowymi cewkami Pł lew 5 frag.z ogniskami raka, rak grucz.2/5 ,10% GL4+4. skierow. na radyk wycięcie ew, naśw. radiolog.co mówi opis praw. pł.,czy rak lewego wymusza rad.operację lub zast radioter.?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zamieszczony opis wskazuje, że ognisko raka znajduje się tylko w lewym płacie. W prawym płacie obecne są jedynie atypowe cewki. Rak obecny w lewym płacie wymusza jednak radykalne wycięcie gruczołu krokowego oraz ew. radioterapię. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą urologiem.