Streptococcus agalactiae wykryte w posiewie

Witam! Jestem w 11 tygodniu ciąży, miałam wykonywany posiew z pochwy i wykryto streptococcus agalactiae (+++) oraz Candida spp.(+++). Lekarz prowadzący zapisał mi Zinnat tabl.250 2x1 tabl. + glob.dopochw. Macmirior Complex 500 1x1glob. I moje pytanie brzmi czy te leki są bezpieczne we wczesnej ciąży, czy nie zaszkodzą płodowi? Obawiam się, ponieważ czytałam bardzo dużo opini,że tych globulek nie można stosować w ciąży bo mogą spowodować obumarcie płodu.Bardzo proszę o pomoc! Pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Zdecydowanie bezpieczniejsze jest stosowanie opisanych leków niż nie prowadzenie leczenia. Nie ma powodu do niepokoju.