Streptococus agalactiae a infekcje pochwy

Dzień dobry. Mam bardzo często nawracające infekcje pochwy dlatego zlecono mi posiew pochwy, który wykazał: Streptococus agalactiae- obfity wzrost, posiew dodatni. Czy należy to leczyć jeśli ta bakteria naturalnie bytuje w pochwie a nie jestem w ciąży. Czy może być ona przyczyną moich infekcji i objawów (ciągły świąd i pieczenie). Mój lekarz do tej pory cały czas stwierdzał grzybicę jednak ona nie wyszła w posiewie.

Witaminy w ciąży

Lek. Tomasz Budlewski

A czy był wykonany antybiogram to wykonanego posiewu? Proszę udać się z wynikiem do lekarza prowadzącego. Po ponownym badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.