Stres a nawrót depresji

Mama ma nawrót depresji.Ma za dużo obowiązków.Przejmuje się wszystkim.Mało je.Ma wiele pracy. Mamy w rodzinie nieciekawy okres.Tata chory,nikt z lekarzy nie potrafi stwierdzić na co pomimo wielu zrobionych badan.Babcia (mama mamy) ma przeżuty raka.Mama denerwuje stanem zdrowia babci i taty.Żali się że już jej sie nie chce pracować.O 3 nad ranem budzi sie, nie może spać.Zrobiła się bardziej uczuciowa.Jak mam jej pomóc?Bierze Pramolan,ponieważ lekarz nie chce wracać do mocniejszych leków.

Witaj
Sytuacja jest naprawdę stresowa, ale nie bez wyjścia. Czy mama chodzi na jakąś terapię? Powinna uczęszczać , bo jest za bardzo obciążona, są takie terapie odciążające i wspierające no RTZ- Racjonalna terapia zachowania - poszukaj w internecie terapeutę który przyjmuje blisko waszego miejsca zamieszkania, jest jednak jedno ale .. Mama musi sama chcieć coś dla siebie zrobić. Powodzenia! Pozdrawiam.

Witam, proponuję do farmakoterapii dodać psychoterapię.Spotkania z psychologiem mogą być bardzo pomocne kiedy sytuacja zaczyna przerastać możliwości adaptacyjne człowieka. A z taką sytuacją mamy chyba do czynienie w przypadku Pani mamy.Pozdrawiam