Stres a przelewanie i ściskanie w żołądku

Witam. Budząc się codziennie o 4 nad ranem wstaje do pracy strasznie mi burczy i przelewa się w jelitach, dochodzą gazy, boli żołądek ściska mnie w gardle i ściąga do wymiotów i Czy to może być stres? Zanim wyjdę z domu do pracy do spędzam w toalecie 2 razy. Jak dojadę do pracy wszystko mija? Pomóżcie mi ostatnio biorę leki na osłonę jelit.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Myślę, że w Pani sytuacji należy skonsultować się z lekarzem gastrologiem, który zaproponowałby Pani odpowiednie badania w celu potwierdzenia lub wykluczenia jakiejkolwiek choroby organicznej.
Często tak opisywane objawy mogą być związane z zaburzeniami czynnościowymi, czyli sytuacją, w której pojawiają się objawy bez uchwytnej przyczyny organicznej. Przyczyną tego typu zaburzeń może być właśnie stres.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Opisywane przez Panią objawy mogą mieć podłoże organiczne i być związane z chorobą, lecz mogą być również spowodowane zaburzeniami czynnościowymi, czyli występowaniem objawów bez uchwytnej przyczyny. Proponuję skonsultować się z gastrologiem, który dobierze odpowiednie dla Pani badania w celu potwierdzenia lub wykluczenia choroby.