Stres a wzrost wagi u 31-letniej kobiety

Mam 31 lat oraz trójkę dzieci, najmłodsza ma 2lata , po jej urodzeniu wazylam w miarę normalnie na mój wzrost bo 83kg przy 176cm, po pol roku zaczęłam zajadac stres w pracy, pizza, frytki, późne tluste kolacje i tym sposobem w ciagu 6 mcy przytyłam 20kg, ta waga utrzymuje sie juz rok, zreszta raczej wagę miałam stała, nie przybierałam na wadze jakos strasznie, teraz coraz gorzej sie czuje, psychicznie i fizycznie, chciała bym schudnąć 30kg ale nie potrafię.do jakiego lekarza powinnam pójść?

Mgr Martyna GorczyĹska

Na pewno przed rozpoczęciem odchudzania warto zrobić podstawowe badania (morfologia, glukoza, cholesterol). Następnie warto udać się do dietetyka. Specjalista przeprowadzi z Panią bardzo dokładny wywiad (odnośnie nawyków żywieniowych, stylu życia, preferencji kulinarnych, itd), a następnie wykona pomiary antropometryczne i analizę składu ciała. Na tej podstawie dietetyk ułoży specjalnie dla Pani odpowiednio zbilansowany jadłospis, co umożliwi utratę masy ciała.

Serdecznie zapraszam do mojego gabinetu:
www.jemzdrowo.net

Witam,
z opisywanych przez Panią objawów wynika, że podstawową przyczyną Pani przybierania na wadze jest wysoki poziom doświadczanego stresu oraz radzenie sobie z nim poprzez przyjmowanie zwiększonej ilości pożywienia. Oczywiście przez rozpoczęciem dalszych działań podstawą powinna być diagnoza związana z wykonaniem podstawowych wyników (m.in. morfologia, poziomu hormonów tarczycy, czy glukoza) na które skierowanie powinna Pani otrzymać od swojego lekarza. Warto skorzystać z konsultacji dietetyka. Ja polecam też spotkanie z psychologiem lub psychoterapeutą. Być może to nauczenie się właściwego sposobu radzenia sobie ze stresem będzie podstawowym czynnikiem zapobiegającym przybieraniu na wadze.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl