Stres, brak apetytu i ciągły niepokój - jak na nowo zacząć cieszyć się życiem?

Witam Od jakiegoś czasu po przeżyciach mam prawie ciągły stres.Rano wstaję i się już stresuję myśląc czy mnie to złapie. Objawia się to brak apetytu w nogach odczucie zimna lub ciepła i ciągłe myśli czy wszystko dobrze.Badania neurologiczne zrobione,ogólne też i wszystko dobrze. Byłem na wizycie u psychoterapeuty i troszkę jest lepiej. Jak się tego pozbyć i cieszyć się na nowo życiem? Piję mieszanki ziół na uspokojenie i krople walerianowe. Czy jest jakaś specjalna terapia lub leki które mi to zlikwidują,co robić dalej? 40 latek że Szczecina Pozdrawiam

Witam
Opisane objawy mają podłoże wielowątkowe i złożone i odpowiedź na portalu niewiele pomoże. Aby przywrócić wewnętrzną harmonię, która jest skutkiem przeżyć, nie wystarczy jedna lub dwie wizyty u psychoterapeuty, bo wymaga to przepracowania emocji, lęków, "rozkminowania" tego, co powoduje stres , co generuje niepokojące myśli i obawy, co napędza niepokój. Wymaga to pewnego procesu terapeutycznego w którym krok po kroku można przyjrzeć się temu, co działa z ukrycia i co jest powodem niepokojów i stresu, a po wydobyciu tego na zewnątrz uporządkowaniu i znalezieniu równowagi i harmonii, co w konsekwencji przyniesie oczekiwany spokój i ustąpienie uciążliwych symptomów. Można się wspomagać uspokajającymi herbatkami i ziołami, jednak jeśli powodem stresu są przeżycia i trudne przebyte sytuacje, to emocje spowodowane tymi przeżyciami zostały "zamrożone' w ciele, i z ukrycia dają o sobie znać w postaci opisanych objawów.Jedynie wydobycie ich na zewnątrz i uwolnienie ich przyniesie oczekiwany skutek, a najszybciej można to osiągnąć w psychoterapii.
Pozdrawiam
Anna Szyda