Stres, częste oddawanie moczu i kołatanie serca u 16-latka

Jestem matka 16 letniego chłopca ,który od dłuższego czasu zmaga się z silnym stresem, jest w ciągłym strachu ,że się zmoczy ma parcie na pęcherz. Często co przerwa chodzi w szkole do łazienki, strach nasila się bardzo w szkole. Przez to unika chodzenia do szkoły, spotkań z rówieśnikami. Stres powoduje osłabienie organizmu, brak odporności, częste napady kołatania serca, zimne ręce. Była już na wielu spotkaniach z różnymi psychologami. Nikt nie postawił jednoznacznej diagnozy.

Dzień dobry!

Zachęcam do kontynuowania kontaktu z psychologiem i psychoterapii. Mogą być to objawy nerwicy, stanów lękowych (także np. fobia społeczna), depresyjnych czy objawy stresu pourazowego. Zachęcam do wybrania godnego zaufania, doświadczonego psychoterapeuty i decyzji o dłuższym kontakcie, aby syn nawiązał więź z terapeutą.

Pozdrawiam!

Witam serdecznie,
wygląda to na zaburzenia z grupy lekowych, ja zachęcałabym do dalszego szukania pomocy u psychoterapeutów, bo tutaj najważniejsze zdaje się rozwiązanie tego problemu. A jest to na prawdę możliwe i najlepszą formą pomocy jest psychoterapia, skuteczna w takich problemach jest terapia poznawczo-behawioralna, ze względu na jej nastawienie na rozwiązanie problemu, choć oczywiście i inne formy psychoterapii są efektywne. W razie dodatkowych pytań czy wątpliwości proszę o kontakt mailowy (swisniewska72@gmail.com) lub telefoniczny. Pozdrawiam.