Stres czy ciąża, czy głupie wkręcanie!

Mam problem, ponieważ kochając się ze swoim chłopakiem nie doszło do wytrysku w pochwie, ale okres spóźnił się 5 dni. Po 5 dniach w końcu przyszedł, dostałam go i od tego 1 dnia cyklu zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Po okresie, gdy się skończył miałam plamienie koloru takiej kawy z mlekiem. Teraz już przeobraża się to w kolor żółty, taki jaki występował od czasu do czasu przed tym wszystkim. Jest to przyczyną, że w organizmie pojawiły się tabletki. Czy może być prawdopodobieństwo ciąży?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Krwawienia i plamienia są najczęstszym objawem ubocznym tabletek antykoncepcyjnych. Jeśli jednak ma Pani jakiekolwiek wątpliwości co do tego, że mogła Pani zajść w ciążę, zawsze proszę wykonać test ciążowy. Jest to szczególnie istotne gdy przyjmuje Pani preparaty szkodliwe w ciąży- np. antykoncepcję hormonalną. Jeżeli plamienia będą nawracały i nie ustaną po kilku opakowaniach, konieczne może być odstawienie tabletek.
Pozdrawiam serdecznie!