Stres i nerwica u 18-latka

Witam. Mam 18 lat i choruje na nerwicę już dwa lata. Od niedawna uwolnilem się od tego ale Teraz znowu mam stres i się boję że jestem na coś chory. Lekko mnie coś zaboli i już mysle że to najgorsza choroba. Od soboty do teraz mam mdłości i lekkie bole głowy. Boję się że na coś jestem chory. W sobotę zawroty głowy, w niedziele aż do Teraz bóle głowy. Dwa lata temu miałem badania u neurologa - nerwica. Tylko Teraz się boję czy jestem na coś chory... Wmawiam sobie te mdłości i bóle głowy?

Witam. Pytanie pierwsze: czy lekarze wykluczyli somatyczne przyczyny pana stanów? Jeżeli nie - proszę zrobić badania. Jeżeli tak - to może być nerwica. Nerwica, nie oznacza, że Pan sobie wmawia objawy. Nerwica oznacza, że Pan je ma naprawdę i naprawdę Pan cierpi. Tyle, że objawy pochodzą z Pan umysłu, a nie z Pana ciała. Wiem, że trudno w to uwierzyć. Nie wiem dlaczego, ale ludzie nie doceniają znaczenia swojego umysłu i swojej nieświadomości. Jeżeli to jednak nerwica, to zalecenie może brzmieć tak: psychoterapia, psychoterapia i jeszcze raz psychoterapia. Pozdrawiam.