Stres i uderzenie gorąca w nowej pracy

witam mam problem i nie wiem jak sobie z nim poradzić. pracuje w dużej firmie i mam problem z nawiązywaniem znajomości zamykam się w sobie a gdy ktoś stara się do mnie odezwac robi mi się gorąco i jestem bardzo czerwona jest to dla mnie bardzo krepujace. przez to wszystko z niechecia chodze do pracy jak sobie z tym poradzić.

Warto się przyjrzeć poczuciu wartości, akceptacji siebie, bezpieczeństwa, także temu, jak wchodzi Pani w relacje, jak jest w relacjach rodzinnych itp. Często jest tak, ze podobne objawy, są fragmentem czegoś większego.

Mgr Beata Szymik Psycholog, Zabrze

Nie ma prostej rady czy nawet zestawu rad dzięki którym mogłaby pani czuć się lepiej czy lepiej funkcjonowac w pracy. Piszę pani o czerwienieniu się, które przeszkadza, ale także o trudnościach w nawiązywaniu kontaktów, zamykania się na innych. To sytuacja która wymagałaby większych zmian niż dotyczących tylko pracy. Proponuje udac się do psychologa/psychoterapeuty by poszukać przyczyn własnego zamknięcia się w sobie i w efekcie zmian, które pozwolą pani funkcjonować w bardziej satysfakcjonujący sposób.
Beata Szymik

Witam,

Obawiam się, że nie istnieje prosta metoda radzenia sobie z trudnościami, które Pani opisuje. Warto jednak aby Pani wiedziała, że zdecydowana większość ludzi doświadcza lęków społecznych (oczywiście różnimy się pod względem stopnia ich nasilenia). Prawdopodobnie Pani trudności są związane z doświadczeniami z przeszłości. Jest wiele skutecznych metod pracy nad takimi trudnościami. Warto również sprawdzić ich podłoże. Z pewnością może to Pani zrobić z psychoterapeutą. Warto się do niego udać. Zachęcam do pytania o kogoś "z polecenia" w Pani okolicy.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.