Stres i zdenerwowanie po masturbacji

Witam, mam dość wstydliwy problem dotyczący masturbacji. Otóż mam prawie 19 lat i jestem w klasie maturalnej. Do tej pory masturbacja była czymś, co mnie odstresowywało, jednak od tego roku szkolnego, po masturbacji odczuwam stres i zdenerwowanie. Jeżeli zrobię to przed snem, to później nie mogę zasnąć. Czy jest to coś ,czym powinienem się martwić? Dodam jeszcze, że jestem osobą, która w życiu przeżyła dużo stresu, a nawet miałem karetknę w domu, ponieważ prawie zemdlałem w szkole. Byłem badany na nadciśnienie tętnicze (nawet w szpitalu) jednakże stwierdzono, że go nie mam, ale cierpię na nagłe skoki ciśnienia w stresujących sytuacjach, a w wakacje mam cały czas ciśnienie na poziomie około 125/65 czyli w normie.

Dobry wieczór,
masturbacja w Pana wieku jest zachowaniem prawidłowym, często łagodzi napięcie i stres. Warto znaleźć sobie inne formy relaksacji i likwidacji stresu, a wtedy będzie Pan mógł spokojnie zasnąć.
Pozdrawiam serdecznie