Stres odczuwany przed czynnościami w pracy

Witam. Pracuję jako sekretarka w biurze. Do jednych z moich obowiązków należy podawanie kawy. No i tu zaczyna się problem gdy szef poprosi mnie o kawę od razu odczuwam ogromny strach, nie potrafię zapanować nad rękami, bardzo mi się trzęsą.Szef już zwrócił na to uwagę. Boje się, że stracę prace a jestem samotną matką. Ogromnie się tego wstydzę, doszło do tego , że mam myśli samobójcze. Raczej jestem osobą towarzyską, rozmowną i atrakcyjną a nie potrafię sobie poradzić z rękami. Proszę o pomoc

Dzień dobry
Być może boi się Pani szefa, bi kogoś przypomina... Może warto spróbować wyobrazić sobie sytuację odwrotną :) tj. zamiana ról. Co by wtedy Pani doradzała swojemu sekretarzowi :-)
Życzę powodzenia!

Witam Panią. W ostatnim czasie w Polsce coraz głośniej mówi się o tym, że pewien specyficzny rodzaj napięcia, energii może pozostawać w ciele i dawać o sobie znać. W tym miejscu myślę o Pani trzęsących się rękach. Być może w przeszłości w Pani życiu miała miejsce sytuacja o charakterze traumatycznym. Są to sytuacje, które pojawiają się nagle i przytłaczają swoją siłą. Pojawia się w nich lęk a nawet przerażenie. Mają też silny związek z naszym poczuciem bezpieczeństwa bo są postrzegane jako zagrażające. W celu poradzenia sobie w takiej sytuacji organizm mobilizuje bardzo dużą energię, która powinna być rozładowana. Jeśli nie jest pozostaje w ciele i daje o sobie znać. Napiszę tak. Być może Pani ciało pamięta jakąś sytuację traumatyczną a obecna z podaniem kawy szefowi jakimś elementem przypomina tamtą. To moje przypuszczenie. Upewnić może się Pani w bezpośrednim kontakcie z psychologiem. Pozdrawiam Panią