Stres pooperacyjny u 7-latka

mam problem z 7 letnim synem.miesiąc temu miał wycinany migdałek,strasznie się przestraszył.i od tej pory często boli go brzuszek,niechce jeść,nawet którejś nocy wstał cały spocony i roztrzęsiony i powiedział że się boi.zdarza mu się nawet zwymiotować z nerwów

Witam. Proponuję Pani dużo rozmawiać z synem, przede wszystkim proszę poruszyć z nim temat operacji. Jak się czuł, co przeżywał, co w nim siedzi teraz. Jeśli nie odkryje Pani głębszych przyczyn (co mogło tak przestraszych synka) proponuje zgłosić się o pomoc do specjalisty. W tym celu zachęcam Panią wraz z synem na spotkanie z psychologiem.

Dzień dobry!

Dzieci często reagują objawami psychosomatycznymi na trudne sytuacje w swoim życiu. Polecam czas, cierpliwość, czułość i wsparcie wobec synka.
Pomoc możecie Państwo uzyskać także w poradniach dla dzieci, gdzie w kontakcie dziecka z terapeutą stosowane są różne metody oswajania strachu i radzenia sobie z nim - zabawy edukacyjne, bajki terapeutyczne, psychorysunek itp.

Pozdrawiam!