Stres przed inicjacją seksualną

Mam 19 lat i planujemy z chłopakiem przeżyć swój pierwszy raz,chce tego jednak bardzo się stresuję, jak się pozbyć stresu?

Gdy na czymś nam bardzo zależy, a jednocześnie jest to sfera nieznana, niepewna stres jest naturalna reakcją. Żeby było łatwiej warto zaczekać na moment pełnego zaufania, otwarcia się na siebie i przekonania co do słuszności decyzji, a z drugiej strony nastawić bardziej na bliskość i czułość niż często prezentowane w filmach "fajerwerki". Radość z bliskości i dawania, a także przyjemność erotyczna jest bardzo ważną sferą funkcjonowania człowieka, dlatego warto zadbać o swój komfort w tej sytuacji.

Witam. Zależy jak duży ten stres jest, bo z drugiej strony to coś nowego, niezwykłego i stres jest zrozumiały. Jakoś szczególnie nie da się go pozbyć. Zależy co by Pani pomogło: rozmowy z chłopakiem, taka rozmowa ze samą sobą żeby się uspokoić czy jeszcze może coś innego.

Witam Panią
Stres przed inicjacją jest czymś normalnym, o tych obawach warto porozmawiać z partenerem, podzielić się z nim swoim lękiem. Aby ta inicjacja była przyjemna, proszę porozmawiać z partnerem na temat bliskości, zaufania, tego jak obydwoje Państwo decydują się zrobić ten pierwszy krok.
pozdrawiam
Anna Suligowska