Stres przed pierwszym dniu pracy

Jak mam sobie poradzić. Jutro idę do pracy pierwszy dzien i już czuje się taka przestraszona. Mam mdłości i nic nie chce mi się jeść. W nocy pewnie nie będę mogła spać bo już dziś budzilam się z bijący sercem. co mam poradzić na to żeby wstać na luzie i zrobic co trzeba? Ogólnie praca nie est stresujaca wiec sama nie wiem czego się boję

Proszę znaleźć w internecie nagranie relaksacji Jacobsona i posłuchać. Powinna się pani rozluźnić. Jeśli problem nie będzie znikal proszę pomyśleć o konsultacji z psychologiem. I proszę pamiętać - każdy stresuje się nowością i ma treme przed pierwszym dniem w nowej pracy/szkole itd. Relaksacja powinna pomóc. Życzę powodzenia!!!

Lęk przed nowym wydarzeniem czy ważną zmianą odczuwa prawie każdy. Jest to naturalny i nieunikniony element życia. Proszę spróbować pomyśleć o nowej pracy jak o czymś pozytywnym w Pani życiu, gdzie pojawią się ciekawe możliwości, wyzwania, będzie Pani mogła nauczyć się nowych rzeczy, poznać różnych ludzi. Jeśli stres jest nadmierny to może Pani spróbować technik relaksacyjnych (np. trening autogenny Schultza), iść na długi spacer, porozmawiać z kimś bliskim lub po prostu zrobić coś co Pani lubi robić (poczytać książkę, wziąć długą kąpiel…). Katastrofizowanie i koncentracja na tym co może pójść nie tak będzie tylko podsycać Pani nieuzasadniony strach.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Malwina Huńczak