Stres przed podaniem dłoni

Witam mam problem otóż odczuwam stres przed podaniem dłoni, przybiciem z kimś piątki i tak dalej. Czyli np kiedy już chce komuś podać ręke nagle ona cała sie poci. Jak temu zaradzić na stałe? Nie chce żadnych melisek i tak dalej potrzebuje zlikwidowac przyczynę na stałe !

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
Powinien Pan przyjrzeć się swoim myślom i emocjom występującym przed podaniem ręki, a następnie spojrzeć na nie nieco z boku, zastanowić się nad prawdziwością tych myśli, poszukać przyczyn. Warto tego dokonać z pomocą psychologa/terapeuty.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter

Dzień dobry, jeżeli chce pan rozwiązać problem na stałe zalecam konsultacje u psychologa - psychoterapeuty, który zaproponuje dalsze kroki postępowania - być może rozpoczęcie psychoterapii. Pozdrawiam.

Witam Pana. Kontakt fizyczny z innymi osobami jest związany z naszymi granicami. Nasze granice określają psychologiczne terytorium wewnątrz, dzięki któremu możemy się czuć bezpiecznie. Dzięki temu żyjemy w poczuciu równowagi. Nasze terytorium to nasze wewnętrzne zasoby dzięki, którym możliwe jest poczucie wpływu i kontroli na nasze życie. Każda sytuacja, w której to co na zewnątrz zaczyna być blisko naszych granic może budzić stres, niepokój. Tym bardziej doświadczana sytuacja jako "przerwanie" naszych granic będzie powodowała określone konsekwencje. Jeśli to co Pan przeżywa w kontaktach z innymi osobami jest uciążliwe i podjął Pan decyzję, żeby się z tym uporać proszę udać się do kontaktu bezpośredniego z psychologiem. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/