Stres przyczyną podwyższonego poziomu hormonu

Witam! Mam 32 lata i w niedługim czasie chce się starać o dziecko jednak niepokoi mnie wynik tsh 2,874 Ul , ft4 w normie. Przez dlugi czas zylam w silnym stresie , mam nerwice ale nie biorę leków i bardzo niska tolerancje na sytuacje trudne.Posiadam 2 synów. Czy stres przez dłuższy czas moze być przyczyna podwyższenia tego hormonu?

Witam
Stres jest przyczyną większości różnych dolegliwości i czasem przez wiele lat kumuluje się w ciele w postaci różnych napięć, które potem przekształcają się w objawy chorobowe..i które niekoniecznie przez nasz logiczny umysł są kojarzone i łączone ze stresem...jednak taka jest rzeczywistość i dopiero profesjonalna psychoterapia potrafi to rozwikłać...co skutkuje często ustąpieniem objawu...
Pozdrawiam
Anna Szyda