Stres utrudniający naukę dla 19-latki

Witam.Mam 19 lat.Mój problem dotyczy stresu .Stresuje sie z byle jakiego powodu.Nie potrafie rozmawiac z ludzmi stresuje sie rozmowa na forum klasy nawet gdy b.dobrze przygotuje sie do sprawdzianu boje sie ze sie pomyle .Na próbnej maturze tak sie zestresowałam, że nie wiedziałam co pisać(nie zdałam ) uczę się duzo .Chciałabym iść na studia w zupełnie innym kierunku ale boje sie ze sobie nie poradze ze moja nauka jest zupełnie bez sensu naucze sie czegos a za jakis czas nie pamietam.

Lekarstwo się Pani nie spodoba. Trzeba przestać się tak starać i pozwolić sobie na popełnianie błędów. Na bycie zwyczajnym, przeciętnym człowiekiem. To jest całkiem w porządku. Można wtedy odetchnąć i pozwolić sobie na relaks. Spotkać się z innymi zwykłymi ludźmi i znaleźć z nimi podobieństwa. To zbliża i daje akceptację. Proszę pamiętać, że perfekcjoniści nie dostają miłości. Są solą w oku dla ułomnych bliźnich. To zwykli ludzie, mylący się, wpadający w kłopoty są w stanie siebie kochać, się rozumieć i sobie pomagać. Życzę Pani radosnego popełniania błędów i wyrozumiałości dla siebie samej.

Pozdrawiam

Witam. Stres i nadmierna wrażliwość na niego blokuje Pani możliwości rozwoju. Rozważyłbym podjęcie psychoterapii. Pozdrawiam

Witam. Niech Pani zwróci się po pomoc na bezpośrednie spotkanie (nie przez internet). Poza tym pomyślałam, ze mogła by Pani o tym porozmawiać z koleżankami, kolegami.
Magdalena Brabec

Witam,
różne mogą być powody takiego stresu, jednak zdaje się, ze jest to dla Pani poważnym problemem. Sam fakt długich przygotowań może o tym świadczyć, jednak w momencie wystąpienia coś zawodzi. Mogą za tym kryć się rożne przekonania, warto byłoby się nad nimi zastanowić w psychoterapii. Przed Panią czas studiów, może to być dobry moment na zmierzenie się z tym stresem. Proszę śmiało kontaktować się ze mną bezpośrednio, na maila, może będę mogła jakoś pomóc, trochę bliżej wyjaśnić problem.