Stres wywołany nowym otoczeniem

Witam, mam dosyć uciążliwy problem. Odkąd pamiętam strasznie stresuje mnie przebywanie w nowych miejscach oraz znajdowanie się w nowych sytuacjach( np pójscie do nowej pracy). Zazwyczaj kiedy jestem w nowym miejscu pod koniec dnia dopada mnie stres, wymiotuję lub mam biegunkę/rozwolnienie, uczucie zaciśniętego gardła, dreszcze.Mam wrazenie, ze stresuje mnie to,ze zjem cos i sie zatruje lub ze cos mi sie stanie. Czesto nie jem,bo sie boje, efektem tego jest zaslabniecie lub odruch wymiotny

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Dzień dobry, stres związany z nowym otoczeniem (szczególnie nowym miejscem pracy) jest normalną reakcją i przezywa go praktycznie każdy. Jednak na tyle duże nasilenie stresu, które powoduje wymioty wydaje się nieadekwatne do sytuacji. Zachęcam do konsultacji u psychologa, z którym omówi pani dokładnie co się z panią dzieje. Specjalista zaleci dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Wysoki poziom stresu może być bardzo uciążliwy i uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Często u jego podłoża leżą różne lęki i obawy oraz niska samoocena. Aby dokładnie zdiagnozować problem i wdrożyć techniki łagodzące objawy, najlepszym wyjściem będzie konsultacja z psychologiem. Być może zalecona będzie psychoterapia. Zalecałabym skorzystanie z takiego wsparcia, bo problem z czasem może się nasilić.

Pozdrawiam serdecznie.