Stres wywołany pracą

witam mam problem i nie wiem z czego wynika. pracuje od roku w dużej firmie od jakiegoś czasu bardzo zle czuje się w pracy wszystko w kolo mnie stresuje i nie potrafie sobie z tym poradzić.

Trudno odpowiedzieć przy tak krótkim opisie. Może się Pan/Pani boi, że nie spełni oczekiwań (czyich?)? Jeśli to korporacja, to często w takich firmach trzeba harować i poświęcać dużą część siebie - to też może wywoływać nasz wewnętrzny protest (lub np. objawy w ciele). A może ciąży na Panu/Pani duża odpowiedzialność, którą ciężko przyjąć? Czasami zadzieramy nosa i to też wpływa na relacje z ludźmi... Proszę poczuć, czy ten stres to lęk, niepokój, czy może złość, czy może smutek. Jeśli zidentyfikuje się uczucie, proszę zobaczyć ku komu to uczucie płynie. Nie trzeba być w pracy. Czasem wystarczy zamknąć oczy i wyobrazić sobie, że tam jesteśmy. Trudno cokolwiek więcej napisać. Pzdr.

Od jakiego czasu tak się dzieję. Czy kojarzy to Pani z jakąś konkretną sytuacją . Skąd ta nagła zmiana. Stres raczej widziałabym na początku pracy a nie teraz.Musi być jakiś dodatkowy czynnik który wpłynął na zmianę samopoczucia. A może z początkującego pracownika jest już Pani tzw. pełnoprawnym i spadło na Panią wiecej obowiązków, większą odpowiedzialność etc. ???Proszę się na tym zastanowić.

Mgr Beata Szymik Psycholog, Zabrze

By sobie z czymś poradzić trzeba najpierw wiedzieć w czym problem, zrozumiec go zobaczyć. Dopiero wtedy można zmienić pewne rzeczy i poczuć się z nimi lepiej. Proponuje udać się do psychologa/psychoterapeuty, który może pomóc zrozumieć w czym problem i skąd pani złe samopoczucie w pracy.
Beata Szymik

Należałoby się zastanowić nad tym co konkretnie wpływa na Panią stresogennie-czy konkretni ludzie czy inne czynniki środowiskowe. Proponuję ewentualnie konsultacje u psychologa w celu wspólnego zastanowienia się nad tym co wpływa na Panią stresogennie.