Stres z powodu spotkań z ludźmi

Witam. Wychodząc do ludzi mam stres czy to w pracy czy na ulicy , każdy kto mnie zapyta czy za czepi by pogadać ja robię się czerwona jak rak. Nie mogę tego powstrzymać a oni jeszcze bardziej patrza na mnie gdy robię się czerwona. Swiadomosc ze są fałszywi potęguje w.Robiłam okłady , miałam maści.I nic. Myślę ze to sprawa mojej głowy.

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Taka nieśmiałość czy wycofanie z relacji społecznych może wynikać z jakichś głębszych emocjonalnych trudności- być może niskiej samooceny braku poczucia pewności siebie i wartości czy wręcz poczucia gorszości i zależności od innych. Zachęcam do kontaktu z psychologiem, przyjrzenia się tym emocjonalnym i osobowościowym powodom wycofania i prace nad zmianą, która przyniesie rozwiązania i realizację interpersonalną.