Stresowanie się większą grupą osób

pytanie do psychologa. Jesli przychodze do kogos i jest tam wiieksza ilosc osob bardzo sie stresuje i mam ochote wyjsc. Od czego to zalezy?

Witam,
dość mało Pan pisze. Może to zależeć od wielu rzeczy, często jest tak, że z takim stresem w sytuacjach w grupie osób wiążą się jakieś zakorzenione przekonania dotyczące tej sytuacji, własnej osoby. Warto się nad nimi zastanowić i postarać je zmienić. Najlepiej jest to zrobić w psychoterapii. Samemu może być trudno, niemniej mógłby Pan sięgnąć po lekturę np. Bourne "Lęk i fobia" czy Hope, Heimberg, Turk "Terapia lęku społecznego. Podręcznik ćwiczeń klienta" lektura może nieco przybliżyć problem, choć z całą stanowczością zalecałabym kontakt z terapeutą, choćby w celu dokładniejszej diagnozy, ponieważ przez internet takiej nie sposób postawić. Pozdrawiam.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (można też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza