Stresy przy schizofrenii

Mój partner choruje na schizofrenie. W ciagu pół roku miał trochę stresów tj. zrobił prawo jazdy, ja wyjechałam za granicę potem miał zabieg na nogę. W tej chwili nie odzywa sie do mnie od dwoch mies. czy to moze oznaczac nawrót choroby?

Moze, ale nie musi. Niestety nie mamy tu żadnych danych, ktore mogłyby świadczyć o tym ze ma/ nie ma epizodu psychotycznego. Czasem stresy faktycznie moga zaostrzać objawy choroby, ale nie jest to reguła. warto by spróbowała Pani popytać i bezwzglednie poprosić go o wyjaśnienie tej sytuacji, bo domyslam się ze to dla Pani bardzo trudne, ta niepewność. Życzę by sie udało, pozdrawiam ciepło.