Struktura o echu podobnym do echa warstwy miąższowej nerki

USG z 30.08.2016r. - nerka prawa - 116 mm, w obrębie echa centralnego widoczna jest struktura o echu podobnym do echa miąższu nerki o wym.: 34 x 26 mm. USG z 1.12.2016r. - w obrębie echa centralnego widoczna jest struktura o echu podobnym do echa warstwy miąższowej nerki o wym.: 38 x 29 mm. Ze względu na to że jestem w ciąży nie mogę zrobić TK. Co mogą oznaczać te wyniki?

Na podstawie informacji z USG nic konkretnego w tej sprawie nie można napisać. Budowa zmiany raczej nie budzi niepokoju, ale na pewno wymaga dalszej diagnostyki. Po urodzeniu dziecka na pewno należałoby wykonać USG układu moczowego z kontrastem. Dobrze by było jeszcze już w tej sprawie skonsultować się z urologiem, który da dokładne obecne zalecenia co do dalszego postępowania.