Struktura płynowa w USG brzucha u 2,5-miesięcznej dziewczynki

Dzień dobry, bardzo proszę o interpretacje wyniku badań: jest to dziewczynka w wieku 2,5 miesiąca, której w badaniu usg brzucha wykryto: w podbrzuszu centralnie uwidoczniono strukturę płynową 3,9 x 2,5 cm, nie ulegającą zmianie podczas całego badania oraz drobną strukturę płynową 0,4 x 0,3 cm w jajniku prawym. Wykonane badania: TSH 3 GEN. - 3.240 uIU/ml, FSH 3,9 mIU/ml, LH - 0,2 mIU/ml. Bardzo proszę o objaśnienie wyniku. Dziękuję.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, niestety tylko na podstawie wyniku USG nie można ustalić charakteru zmiany. Zalecam wykonanie dalszych badań takich jak tomografia komputerowa i udanie się do pediatry bądź chirurga dziecięcego celem konsultacji. Pozdrawiam