Struktura tarczycy niejednorodna z kilkoma guzkami o niejednorodnej echogeniczności

Witam,proszę o interptretację wyniku usg tarczycy,prawy płat wymiary;19x20x39mm,Tu;7.8ml,lewy płat wymiary;16x14x33mm,TU3,8ml,cieśń;5mm.Struktura tarczycy jest niejednorodna z kilkoma guzkami o niejednorodnej echogeniczności:w prawym śr.11mm,w lewym śr.do 6mm.mam 30 lat

Dobry wieczór,

Wygląda na to, że ma Pani skłonność do występowania zmian ogniskowych w tarczycy (tutaj istotny jest również wywiad rodzinny, takie skłonności często występuję rodzinnie). Proszę zasięgnąć opinii endokrynologa, czy największa zmiana o średnicy 11 mm nie kwalifikuje się do biopsji - najlepiej, gdyby miała Pani zdjęcie zmiany. Warto również przesiewowo oznaczyć stężenie TSH we krwi pod kątem oceny hormonalnej. Na pewno warto co jakiś czas wykonać kontrolne usg tarczycy.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz