Struktury śródpiersia w normie, uogólniony zanik kostny

Wynik badania TK klatki piersiowej z kontrastem Niewielkie pasmowate obszary zmian włóknisto-marskich w segm.5 i 8 płuca lewego oraz pojedyncze pasmowate zwłóknienia w podstawnej części segm.10 i 9 płuc lewego.Podopłucnowy guzek o śr. 4 mm w segm.2 płuca prawego. Poza tym płuca bez zagęszczeń . Jamy płucnowe bezpłynu. Węzły chłonne śródpiersia i wnęk nieposzerzone. Aorta miażdżycowa, niepozerzona. Struktury śródpiersia w normie. Uogólniony zanik kostny. Proszę o diagnozę.

Badanie wykazalo niegrozne zmiany wlokniste, zwiazane zazwyczaj z wiekiem, lub pozapalne. Przyda sie kontrolne Badanie z powodu malego guzka - prosze o kontakt z pulmonologiem. Zanik kostny = osteoporoza.