Struktury widoczne w pęcherzyku żółtkowym – co to znaczy?

Jestem w 7. tyg. ciąży. Na ostatnim badaniu lekarz stwierdził, że pęcherzyk nie ma budowy "książkowej", tzn .ma grubą ściankę, ale w środku nie jest przezroczysty, tylko są struktury. O czym to może świadczyć ?

Witam!

Taki obraz w USG może (ale nie musi) świadczyć o nieprawidłowym rozwoju płodu. Należy jednak pamiętać, że w 7. tygodniu ciąży oglądane struktury są bardzo małe i nie zawsze można je dokładnie uwidocznić. W takich przypadkach należy powtórzyć USG po 1-2 tygodniach. Wówczas, gdy zarodek będzie większy, sprawdza się jeszcze raz wszystkie jego struktury oraz porównuje ich rozwój z badaniem poprzednim.

Na razie nie należy się denerwować (stres nie wpływa najlepiej na ciążę), tylko cierpliwie czekać na kolejne badanie.