Struma nodosa w wyniku BAC tarczycy

Panie doktorze rozpoznano u mnie struma nodosa. Rodzaj badania które mi zrobiono to BAC tarczycy miejsce pobrania płat lewy. Opis makroskopowy: BACC owalnej, niejednorodnej i hypoechogenicznej struktury Srednica 19mm w lewym płacie. Rozpoznanie: obraz ogniska z wyrodnienia krwisto- płynowego. Rozmaz zawiera obfite masy białkowo-koloidowe z licznymi syderofagami oraz nielicznymi lużnymi grupami tyreocytów. Doktorze co wynika z moich badań jakie inne badania zrobić czy mam powody aby sie martwić.

Wynik świadczy o łagodnym guzku zapewne koloidowym (zwyrodnieniowym) bez cech nowotworu. Co do dalszego postępowania o tym musi zadecydować endokrynolog (ważne są także poziomy hormonów tarczycy we krwi). Jeśli to pojedyncza zmiana w zakresie tarczycy zapewne wystarczające będzie leczenie zachowawcze.