Strupek w wewnętrznym kąciku oka

Witam. :) od chyba 3 miesięcy borykam się z pewnym problemem. Mam strupek w prawym wewnętrznym kąciku oka. Najpierw myślałam, że jest to zwykły śpioch po nocy, zdrapałam go, ale on znów się pojawiał, więc wciąż go zrywałam i teraz jest on dość spory, nieestetyczny, niekiedy piecze i swędzi bardzo mocno. Zastanawiam się, czy by może nie smarować tego detreomecyną... proszę o pomoc, ponieważ zaczęłam się niepokoić, z góry dziękuję. :)

Proszę się jednak zgłosić do gabinetu lekarskiego. Okolica jest stosunkowo niebezpieczna w razie powikłań i na przykład zakażenia a z Pani opisu, bez zobaczenia tej okolicy, trudno jest coś podpowiedzieć. Nie warto ryzykować.