Strupki z łuszczącą się skórą na ramionach

Od czasu do czasu na ramionach pojawiają mi się samoistnie strupki z łuszczącą się skórą - jest ich kilka obok siebie. Po ich zejściu na skórze pozostają plamki jasnoróżowe, które też samoistnie znikają. Jaka jest ich przyczyna? Co mogę zrobić aby ponownie się nie pojawiały?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się dermatologa. Prawdopodobnie jest to związane z infekcją grzybiczą lub alergią. Nie można jednak wykluczyć łuszczycy.