Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 1 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Strupy na czole przy trądziku

Witam, mam 15 lat i od 14 roku życia mam straszny problem z trądzikiem. Wczoraj byłem u kosmetyczki, dzięki której mam okropne strupy na czole. :/ Jak długo będe musiał czekac aż znikną mi z twarzy? Z góry dziękuje za odpowiedz :)
MĘŻCZYZNA, 15 LAT ponad rok temu

Kiedy wskazane jest wycinanie znamion?

Znamiona mogą znajdować się na całym ciele. Niektóre z nich mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego warto je obserwować i w razie potrzeby wyciąć. Jakie są wskazania do wycięcia znamion?

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Trądzik to powszechny problem w okresie dorastania. Z pewnością nie można doprowadzać do zanieczyszczenia lub nadkażenia zmian powstałych na skórze. Jeżeli drobne krostki przybrały już formę strupa oznacz to, że się goją. Proces ten jednak jest często dość długi i żmudny. Ważne aby nie rozdrapywać strupów i jak wspomniałem na początku zapewnić odpowiednią higienę. Dodam jeszcze iż skóra twarzy jest bardzo podatna na wszelkiego typy zmiany dermatologiczne oraz ma tendencję do pozostawiania na sobie śladów po zmianach skórnych.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, strupy zejdą po około 7 dniach. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy