Strupy na sutkach przy karmieniu dziecka

Karmię tygodniową córkę piersią. Po konsultacjach z doradcami laktacyjnymi w szpitalu i doświadczeniu zdobytym w czasie karmienia pierwszego dziecka, upewniłam się, że prawidłowo przystawiam dziecko do piersi. Teraz jednak mam strupki na sutkach, w wyniku powstałych na nich ran. Córce ulało się po jednym karmieniu krwią, tzn ciecz była zabarwiona na różowo/czerwono. Przypuszczam, że to z mojej piersi. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy jest to dla niej groźne?

Witam,

O ile krew występuje tylko powierzchniowo, nie jest to problemem. Proszę smarować sutki przed i po karmieniu własnym mlekiem, a pomiędzy karmieniami specjalną maścią (np. Bepanthen). Dolegliwość o której piszesz szybko mija, jeśli rzeczywiście prawidłowo przystawiasz córkę do piersi.

Pozdrawiam