Strzelająca żuchwa a krzywe ustawienie warg podczas uśmiechu

Strzelajaca zuchwa czy z tym może miec związek krzywe ustawienie warg przy uśmiechu. Gdy uśmiecham się z widocznymi zębami to z jednej strony jest szerzej z drugiej mniejszy rozstaw warg. Troche dziwnie i niekiedy brzydko wygląda.

Witam. Prawdopodobnie ma Pani zmiany zwyrodnieniowe w stawach skroniowo żuchwowych co powoduje te trzaski. Uśmiech z tego powodu również może być przekrzywiony. Proponuje w wizytę u dentysty który skieruje Panią do odpowiedniego specjalisty.

Oczywiście może to być związane ze stawem skroniowo żuchwowym. Jeżeli problematyczny jest tylko jeden staw w którym słychać przeskakiwania to żuchwa nie wysuwa się symetrycznie i stąd dysproporcja uśmiechu. Konieczne jest leczenie schorzenia stawu, możliwe że po ustąpieniu objawów wyrówna się linia uśmiechu.