"Strzelanie kości"

Witam. Mam 22 lata i problem dość nietypowy. Moje kości, a raczej stawy "strzelają", gdy się pochylam lub prostuję. Od jakiegoś czasu odczuwam ból pleców w odcinku lędźwiowym. Oraz, to już bardziej wstydliwa sprawa, zauważyłam, że czasami podczas oddawania stolca pojawia się krew, podejrzewam, że to hemoroidy. Pracuję w biurze od 2 lat i codziennie przez 8 godzin siedzę przy biurku, myślę, że to przyczyna moich problemów. Proszę o poradę, co robić, do jakiego lekarza się udać?

Witam serdecznie.

Rzeczywiście najprawdopodobniej Pani problemy wynikają z siedzącego trybu życia. Jeżeli ma Pani pracę wymagającą długiego siedzenia, to powinna Pani zadbać o odpowiednio dobrane krzesło, odległość od monitora oraz co 2-3 godziny powinna Pani odejść od biurka i po prostu trochę się poruszać. Jest Pani jeszcze bardzo młodą osobą i tym bardziej już teraz powinna Pani zadbać o stan swoich stawów i kości, a pomóc w tym może dieta bogata w preparaty zawierające wapń oraz przede wszystkim systematyczny, odpowiednio dobrany wysiłek fizyczny - wzmocni on nie tylko kości, ale także mięśnie, które podtrzymują cały nasz układ szkieletowy.

W rozwiązaniu problemu stawów pomóc może ortopeda, do którego potrzebne będzie skierowanie od lekarza rodzinnego. Również lekarz rodzinny pomoże w rozwiązaniu drugiego Pani problemu - bo w tym przypadku konieczne jest badanie lekarskie - bowiem przyczyn krwawień z przewodu pokarmowego jest bardzo wiele. Zachęcam więc Panią do wizyty u swojego lekarza, a także do zmiany trybu życia na bardziej aktywny.

Pozdrawiam.