Strzelanie kości i przeskakiwanie biodra podczas wykonywania ćwiczeń z ciężarkami

Mam problem od jakiegos czasu gdy wykonuje cwiczenia z ciezarkami i najpierw mam ręce nad prosto głową a pozniej zginam do tyłu to słyszę nieprzyjemne strzelanie . Natomiast mój drugi problem dotyczy prawego biodra. Podczas dzisiejszych cwiczen (wypady nóg ) zaczelo mi przeskakiwac biodro i trzaskac. Nie czuję przy tym bólu a jedynie niemiłe uczucie. Proszę o pomoc . Co zrobić aby teraz przy mocniejszym ruchu nogą tego nie było. Słyszałam o jakiś tabletkach na stawy. czy to mogloby pomóc?

Witam,
stawy strzelają ponieważ kości są ułożone w niewłaściwy sposób między sobą w torebce stawowej z powodu niewłaściwego napięcia mięśni odpowiadających za ruchomość danego stawu. Należy zadbać o odpowiednią długość i elastyczność mięśni i powięzi je otaczających (ponieważ to powięź się przykurcza a nie sam mięsień - aktyna/miozyna). Proponuję udać się do fizjoterapeuty, który pokaże i nauczy jak we właściwy sposób się rozciągać i nie ma to być streczing, żeby rwać tkanki tylko pozycje rozciągające lub PIR, NMT, MET. Następnie dołożyć trening sensomotoryczny (równoważny), żeby nauczyć mięśnie w jaki sposób mają dokładnie kontrolować ruch. Tabletki zamienić na owsianke na śniadanie. Pozdrawiam Dziękuję

Witam,
być możę dotyczy Pani problem "trzaskającego biodra", to przeskakiwanie to zsuwanie/zahaczanie ścięgna o element kostny.Podobnie może być w górnej części, ewentualnie to problem stawów - zbyt duże obciążenie, nieprawidłowo wykonywane ćwiczenie lub nadmobilność. Proponuję robić ćwiczenie pod okiem instruktora aby nie przeciążać się w ruchu i w mniejszym zakresie, tak aby nie dochodziło do trzasków. Ewentualnie skonsultować się z fizjoterapeutom.

Pozdrawiam