Strzelanie stawów po rehabilitacji

Witam! Około 6 miesięcy temu przeszedłem operacje więzadła rzepki,, w trakcie rehabilitacji wysłano mnie do chiropraktyka, ktory miał pomoc, ale chyba nie pomógł. Moje stawy które nigdy wcześniej nie strzelały, teraz strzela mi prawie wszystko. odczuwam dziwny ból obok łopatki, gdy ruszam głowa w prawa stronę, bol pojawia sie przy lewej lopatce. Czy chiroparktyk mial wplyw na kondycje moich stawów ? Czy moje problemy ze stawami mogą być przyczyną jakiejś choroby ?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie. Na wstępie muszę powiedzieć iż chiroplastyk to człowiek praktykujący medycynę niekonwencjonalną z pogranicza kręgarstwa więc nie bardzo mogę wypowiadać się na temat skuteczności i ewentualnych działań niepożądanych wynikających z jego działania. Strzelające stawy to dolegliwość, która mieć co najmniej dwie przyczyny. Potrzeba porannego rozruszania się może świadczyć o toczącym się w stawach stanie zapalnym. Natomiast powodem trzasków w stawach mogą być zmiany degeneracyjne w chrząstce stawowej, które określane są jako chondromalacja lub ubytek w chrząstce stawowej. Niektórzy lekarza zwracają uwagę na fakt iż strzelanie w stawach związane jest z obecnością pęcherzyków gazów i nie jest patologią. W tej sytuacji proponowałabym udać się do ortopedy. Możliwe, że konieczne będzie wykonanie badań obrazowych.