Strzelanie szczęki oraz krzywy zgryz i zęby

Witam. Mam krzywe zęby i krzywy zgryz. Od ponad roku strzela mi szczęka.Chcąc ugryźć jabłko coś mi w niej przeskoczyło i nie mogłam zamknąć buzi przez minutę. Od tamtej pory ciągle strzela mi szczęka, przy ziewaniu, otwieraniu buzi. Czekam na wizytę do protetyka już 3 miesiące, Podobno potrzebuje szyny zgryzowej. Chcę założyć aparat stały na zęby i czy to przeszkadza w założeniu? ile trwa leczenie taką szyną? i w ogóle dlaczego ta szczęka mi tak strzela i przeskakuje i to tylko z prawej strony.

Witam, pisząc najprościej : dochodzi do wyskakiwania głowy stawowej z panewki stawu skroniowo-żuchwowego .Sytuacja ta jak najbardziej może być spowodowana nieprawidłowym zgryzem- występują przeszkody zębowe dla prawidłowej pracy całego układu żucia. Sytuacja wymaga wnikliwego zbadania, zdiagnozowania i zaplanowania leczenia przez doświadczonego w tym względzie lekarza stomatologa -często zespołu lekarzy protetyk / ortodonta.