Strzelanie zęba i żuchwy

Witam. Od około tygodnia/dwóch słychać dziwne strzelanie zęba żuchwy (chyba szóstki). Ten ząb był leczony więc żułem drugą stroną bo troszkę mnie bolał. Ostatnio trochę sie stresowałem i zaciskalem czasami zęby. Do tego od czasu do czasu mam bóle głowy i raz wczoraj ból dolnej częsci pleców. (nie wiem czy to ma związek z zębem). Co mogę z tym zrobić i czy mogę to wyleczyć sam bez wizyty u dentysty? Bo teraz nie mam takiej możliwości.

1. złamanie leczonego zęba i dolegliwości z jego strony
2. chorobe okluzyjną - czyli przeciążenia zębów związane z niedopasowaniem ukladu zębów do stawu skroniowo-żuchwowego

W obu przypadkach pomóc może jedynie stomatolog, doświadczony w diagnozowaniu choroby okluzyjnej.
Pana problem może być również połączeniem obu schorzeń.

Pozdrawiam
lek. stom. Wojciech Fąferko
www.dentim.pl