Strzykanie i ból szczęki a ból karku

Witam , mam 18 lat i problem ze szczęką . Problem pojawił się jakieś 3 lata temu gdy żułam gumę , od tamtej pory zaczęło mi strzykać w lewej stronie szczęki . Teraz gdy chcę ją przesunąć w prawą stronę to czuję opór . Ale przy jedzeniu czasem jeszcze strzyka i boli . Mam już zniekształconą twarz po lewej stronie i widać to gołym okiem . Również boli mnie cały czas kark , czy to ma coś wspólnego z tą szczęką ? Gdzie mam się udać i czy grozi mi coś poważnego jeśli nie będę tego leczyła ?

Witam.Ma Pani dysfunkcje stawu skroniowo-zuchwowego i to, prawdopodobnie, jest przyczyna bolu karku.Moze bolec od tego glowa,szyja.Trzeba odzyskac prawidlowe polozenie dolnej szczeki i ustabilizowac ja w zgryzie.Zapraszam.