Strzykanie kości przy przekręcaniu szyi

Witam :) Mam pewien problem, ponieważ gdy przekręcam szyją czuje jakby "strzykały" mi kości. To nie boli ale gdy tak nie zrobie czuje jakbym miała "sztywną" szyję. Czy to jest normalne? Czy może brakuje mi witamin czy czegoś takiego?

Strzykanie, które jest powtarzalne przy każdym ruchu może być wynikiem przeskakiwania więzadła po wyrostkach kolczystych. Natomiast takie, które pojawia się raz i wymaga "naładowania" pochodzi ze stawów międzykręgowych. Te objawy same z siebie nie są problemem, ale mogą pośrednio świadczyć o zaburzeniach postawy i dysfunkcjach odcinka szyjno - piersiowego.
Samoczynnie wykonywane manipulacje (strzelanie przez odpowiednią sekwencje ruchów) zachodzą na ogół na poziomie, który ma tendencję i tak do nadruchomości- skutkiem czego powoduje się jego jeszcze większą "destabilizacje" i rozregulowanie aparatu mięśniowego. Najprawdopodobniej ma Pani ograniczenia ruchomości na innych poziomach kręgosłupa i/lub niewydolną postawę ciała.
Jeżeli problem jest uporczywy proszę skonsultować się z ortopedą albo rehabilitantem. Odpowiednio dobrane ćwiczenia/zabiegi powinny usunąć dyskomfort i zabezpieczyć przed poważniejszymi problemami w przyszłości.