Strzykanie w kolanie po ćwiczeniach

Witam,mam pytanie od poniedziałku jestem na diecie i ćwiczę,dodam że mam nadwage. dzisiaj przy pruszaniu kolanem usłyszałam takie chrupanie,strzykanie dość głośne ,czy to przez ćwiczzenia,nigdy czegoś takiego nie miałam. Czekam na odp.i pozdrawiam

Witam,
strzykanie w kolanie może świadczyć o zmianach w obrębie stawu, mniejszej ilości mazi stawowej. Jeśli podczas strzykania występuje ból, to może być to coś poważniejszego, jeśli nie, to może świadczyć o przykurczach mięśni, lub niestabilności więzadłowej. Żeby dokładniej określić przyczynę strzelania można udać się do ortopedy.
Pozdrawiam

Witam,
chrupanie w kolanie nie koniecznie musi być niepokojące, jednak należy uważać na ćwiczenia, które przy nadwadze należy unikać- podskoki, bieg, zbyt wiele wykroków, które mogę doprowadzić do kontuzji stawów kolanowych. Na początek proszę skupić się na dłuższym wysiłku o niskiej intensywności i stopniowo go utrudniać wraz ze spadkiem wagi. Powodzenia!