Stulejka a problemy z erekcją

Witam. Mam 33 lata. Jestem osoba niepełnosprawną, choć jak sądzę nie ma to bezpośredniego wpływu na problem. Mam jakiś problem ze wzwodem. Od wielu lat nie uprawiałem seksu z żadną partnerką. Teraz ma się to zmienić. Masturbowałem się jednak przez ten czas bez wzwodu. Jednak miewam poranne wzwody, gdy się budzę Czasem udaje mi się osiągnąć wzwód całkowity lub częściowy podczas masturbacji, ale nie zawsze i na chwilę. Warto chyba wspomnieć, że mam tak zwaną stulejkę, która w masturbacji nie przeszkadza, a w seksie już raczej będzie. Ujawnia się ona w czasie pełnego wzwodu. Niepokoi mnie fakt, ze mogę się nie spełnić podczas zbliżenia, do którego ma dojść w najbliższym czasie. Osobiście sądzę, że moje problemy mogą mieć podłoże psychiczne. Strach przed niespełnieniem, brak doświadczeń itp. Kiedyś byłem w tej sprawie u urologa, lecz po wstępnych badaniach i usg nic nie znalazł, a na badania krwi i moczu z braku czasu nie poszedłem. Proszę o pomoc.

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

niepełnosprawność nie zawsze przekreśla udane życie seksualne. Obecność porannych wzwodów oznacza, że jest Pan w stanie osiągnąć erekcję. Uważam, iż dobrze byłoby, aby jeszcze raz zbadał Pana urolog i wykluczył chorobowe przyczyny impotencji. Przy okazji zająłby się Pańską stulejką, którą z pewnością wpływałaby także niekorzystnie na Pana życie seksualne.

Impotencja psychiczna, bardzo prawdopodobna w Pana przypadku, jest całkowicie zależna od osoby chorego. Musi się Pan "przełamać", przestać wątpić w siebie i generalnie mniej rozmyślać na ten temat. Lekarz może przepisać Panu leki na zaburzenia potencji, by Panu ułatwić pokonanie psychicznej bariery.