Stwardnienie rozsiane i choroba Crohna oraz żywienie pozajelitowe

Witam serdecznie, mój mąż ma 33 lata. Od 7 lat choruje na stwardnienie rozsiane. Dzisiaj zdiagnozowano u niego chorobe Crohna. Nie wiem jak mam się zapatrywac na życie z tymi dwiema chorobami. Jutro ma być włączone żywienie pozajelitowe ( od tygodnia mąż nic nie je ). Nie wiem czy takie żywienie jest na stałe czy tylko do momentu poprawy. Bardzo proszę o odpowiedź

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Najprawdopodobniej żywienie pozajelitowe zostało włączone do czasu złagodzenia objawów. Wszelkie wątpliwości proszę wyjaśnić z lekarzem prowadzącym.