Stwardnienie, wypukłość i zaczerwienienie w górnej części szwu 4 tygodnie po wycięciu wyrostka

Witam ,czy u dziecka 4 tygodnie po wycieciu wyrostka normala jest wypuklosc w tym miejsscu ,stwardnieniei delikatne zaczerwienienie w gornej czesci szwu?Dziecko nie skarzy sie na bol brzucha i nie ma zadnych innych dolegliwosci.Jak powinna wyglada aktywnosc takiego dziecka?

witam,
byc może blizna się rozeszła i powstało zgrubienie w miejscu nacięcia skóry.
Lek. rodzinny może skontrolować gojenie się rany pooperacyjnej.

Aktywność w miesiąc po operacji powinna być już taka jak przed zabiegiem, z jednoczesny uważaniem na ranę pooperacyjną/bliznę o zmniejszonej wytrzymałości