Stwierdzanie typu gruźlicy na podstawie badań

Witam mam pytanie czy sa badania na kazdy rodzaj gruzlicy ale od razu.Chodzi o to ze jesli np oddam krew czy cos innego na badanie wykluczy to badz potwierdzi kazdy rodzaj gruzlicy np osierdzia kosci. I gdzie takie badania sie wykonuje . Z gory dziekuje z odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.